در انتخاب میکروفون به چه نکاتی باید توجه داشت؟
میکروفن ها به سه طریق طبقه بندی می شوند: 1- بر اساس امپدانس 2- بر اساس نوع ساختار مبدل یا المان آنها 3- بر اساس طرح یا الگوی دریافت امواج صداتفاوت میکروفون امپدانس بالا با امپدانس پایین در چیست؟
میکروفن ها به دو دسته امپدانس بالا یا پایین طبقه بندی می شوند هرچه امپدانس میکروفن بالاتر باشد (بالاتر از 1000 اهم) نمی توان کابل اتصال آنرا بلندتر از 5 متر گرفت. افزایش طول کابل در میکروفن های با امپدانس بالا بشدت روی کیفیت سیگنال دریافتی تأثیر خواهد گذاشت. لازم بذکر است اکثر میکروفون های ارائه شده توسط فروشگاه پارسصدا از نوع امپدانس پایین می باشند.تفاوت میکروفون داینامیک و میکروفون کندانسر در چیست؟
میکروفن های داینامیک (مبدل: سیم پیچ متحرک) بادوام، قابل اعتماد، ارزان و مناسب اجرای زنده و پر تحرک هستند.
میکروفن های کندانسر (مبدل : تغییر وضعیت صفحات خازن) برای دستیابی به طیف گسترده ای از سیگنال ها با حساسیت بالا ساخته شده اند و معمولاً برای ضبط های استودیویی و همچنین اجراهای زنده حرفه ای بکار برده می شوند. لازم بذکر است بدلیل حساسیت بالا در این میکروفون در شرایط اجرای زنده خطر سوت کشیدن بالا خواهد بود. اگر شما تصمیم به استفاده از میکروفن های کندانسر در سیستم خود را دارید احتمالاً نیاز به فانتوم پاور (Phantom Power) محرک خارجی خواهید داشت، این بدان معناست که انرژی مورد نیاز برای راه اندازی میکروفن از یک منبع خارجی مانند میکسر یا پری امپ (Preamp) یا دستگاه فانتوم پاور جداگانه یا باطری های داخلی از طریق کابل میکروفن تحویل میکروفن گردد.تفاوت الگوی دریافت در میکروفون ها؟
برای به حداقل رساندن تأثیر فیدبک محیط در ضبط یا اجرای زنده، شما نیاز به میکروفن های تک جهته (unidirectional) برای سخنران یا خواننده خواهید داشت. میکروفن های تک جهته شامل: کاردیود، هایپر کاردیود و سوپر کاردیود می باشد که هر کدام به ترتیب نسبت به دیگری الگوی تک جهته بیشتری دارند.
در این طبقه بندی ها میکروفن های همه جهته با الگوی کروی و میکروفون های دو جهته با الگوی 8 انگلیسی نیز وجود دارند. که در کاربردهای خاص از آنها استفاده می شود.