میکسر صدا چیست؟
میکسر دستگاهی الکترونیکی برای ترکیب و منظم کردن سیگنال های صوتی است که با اضافه کردن برخی امکانات از قبیل پردازش سیگنال و تنظیم کننده های سطح   (Level Adjustment)کامل می شود.در انتخاب میکسر صوت به چه نکاتی باید توجه کرد؟
در هنگام خرید میکسر معمولاً اولین مشخصات مورد تأکید هر دستگاه تعداد ورودی ها و خروجی ها و نوع آن ها می باشد.
بعد از آن امکانات جانبی از قبیل افکت ها ، اکولایزرها ، فیدرها و ... خواهد بود.آموزش مختصری برای استفاده از میکسرها
آموختن طرز استفاده از میکسر بدلیل وجود انواع کلیدهای چرخشی و کشویی و فشاری روی دستگاه، ممکن است یک کار دلهره آور برای شما باشد اما به یاد داشته باشید که هر کانال ورودی، دکمه های کنترلی مانند بقیه کانال ها دارد پس اگر شما کنترل یک کانال را یاد بگیرد کنترل بقیه را نیز آموخته اید. صرف نظر از تعداد کانال ها.تفاوت میکسر آنالوگ و میکسر دیجیتال
میکسر های دیجیتال عموماً از رابط صوتی (کارت صدای داخلی) برای اتصال به کامپیوتر و استفاده از آن برای پردازش های پیچیده و یا بانک های افکتی یا صوتی مختلف و فراخوانی و تنظیمات پیشرفته توسط انواع نرم افزارهای صوتی تحت ویندوز یا مک بهره می برند.
یکی از مزایای میکسرهای دیجیتال توانایی ذخیره تنظیمات مختلف و فراخوانی آن بصورت مجدد می باشد. این امر بویژه برای اجرای تئاترها و کنسرت های بزرگ مفید خواهد بود، چرا که می توانید با برنامه قبلی و بر اساس سناریوها تنظیمات مورد نظرتان را به سرعت فراخوانی کنید.
لازم بذکر است میکسر های دیجیتال قیمت بسیار بالاتری نسبت به میکسر های آنالوگ دارند.