تفاوت اسپیکر اکتیو و اسپیکر خانگی

اسپیکر اکتیو و کاربردهای آن:
اسپیکر های اکتیو عموماً بر اساس سایز ووفر بصورت 8، 10، 12، 15 اینچ عرضه می شوند و دارای امپلیفایر داخلی می باشند. پس نیازی به راه اندازی توسط پاور مجزا ندارند و کافی است به برق شهری متصل شوند. بعضی مدلها دارای پخش کننده USB MP3 یا مجهز به بلوتوث می باشند. پس برای پخش نیز این موردها نیازی به تجهیزات اضافی ندارند.

نکته مهم درمورد این باندها البته با توجه به مشخصات و برند آنها توان بالا و بیس خوب می باشد. پس در نتیجه بهترین انتخاب برای برنامه های جشن و مهمانی خواهند بود. توان بالا در هندلینگ صدا و مدت پخش صدا با توان حداکثری از خصوصیات این نوع اسپیکر ها می باشد. شما می توانید برای انتخاب موارد بهتر از راهنمایی کارشناسان پارسصدا بهره مند شوید.

اسپیکر برای مهمانی

اسپیکر خانگی یا HiFi و کاربردهای آن:
اسپیکر خانگی دو خصوصیت اصلی دارند اول طراحی دکوراتیو که آنها را برای محیط خانه مناسب می سازد و دوم کیفیت پخش و تفکیک بالا و عموماً با توان خروجی متوسط یا پایین که توجه داشته باشید در اسپیکر های خانگی معمولی و ارزان قیمت حتی مورد دوم یعنی کیفیت هم رعایت نمی شود. این اسپیکر ها با توجه به قیمتی که دارند باید در مورد آنها تصمیم گیری شود.

برای مثال اسپیکر های بوم باکس JBL - BooMBOx یا JBL - PartyBox یا سونی از نظر زیبایی و کیفیت صدا استاندارد یک سیستم خانگی را رعایت کرده اند ولی در عین حال نیاز به یک سیستم صوتی برای مهمانی و جشن را با وجود قیمت بسیار بالا نمی توانند برآورده سازند. اصول طراحی جذاب و زیبا عموماً باعث می شود از ووفر و تیوتر کوچک تر و همچنین امپلیفایر های کوچکتر مناسب با خود بلندگوها استفاده شود که این امر در نهایت باعث می شود در یک مراسم مهمانی که نیاز به صدای بلندتر دارید به نتیجه دلخواهتان نرسید.

اسپیکر خانگی

توصیه پارسصدا:
در کلام پایانی به دوستانی که با هدف جشن و مهمانی از اسپیکر ها استفاده می کنند پیشنهاد می شود نوع اکتیو و ترجیحاً 12 و 15 اینچ را انتخاب کنند. چرا که قدرت بالای اسپیکر های اکتیو نیاز صوتی در یک برنامه جشن یا سالن های ورزشی و رستوران های بزرگ را برآورده می سازند.